ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

سجاده فرش مسجد سبحان؛ فروش اینترنتی فرش سجاده ای کاشان و سجاده فرش محرابی

بزرگترین فرش سجاده ای مساجد

فرش سجاده ای / سجاده فرش سبحان

فرش سجاده ای سلطان قابوس كه ۴۳۴۳متر مربع مساحت دارد

 

فرش سجاده ای سلطان قابوس كه ۴۳۴۳متر مربع مساحت دارد به سفارش سلطان قابوس پادشاه عمان ، جهت مفروش کردن مسجد اعظم سلطان قابوس در مسقط، توسط شركت سهامی فرش ایران بافته شد.

كلیه امور مربوط به فرش از جمله طراحی، تأمین موارد اولیه شامل: پشم ، رنگ ، پیاده سازی و بافت فرش در شركت سهامی فرش ایران انجام شد. بافت این فرش كه اجرای آن دارای بـُعد ملی بود، ركورد بزرگترین فرش سجاده  تولید شده جهان را به خود اختصاص داد. 

مشخصات فنی فرش سجاده ای سلطان قابوس 

ابعاد: ۹۰/۶۰ متر × ۵۰/۷۰ متر 

مساحت: ۴۳۴۳ متر مربع در ۴۸ قطعه 

 

نصب و نگهداری فرش سجاده ای مساجد

پس از اتمام بافت كلیه ی قطعات این فرش سجاده ای و انجام عملیات پرداخت، روگیری ، داركشی و شستشو در تاریخ ۱۰/۱۰/۱۳۷۹ كشور عمان حمل و طی ۳ ماه كار مداوم توسط ۵۰ نفر استادكار ماهر رفوگر كلیه قطعات به هم متصل ، و فرش سجاده  یك پارچه در صحن مسجد اعظم سلطان قابوس در تاریخ ۱۵/۲/۱۳۸۰ (۵ می ۲۰۰۱) همزمان با افتتاح مسجد ، مورد بهره برداری قرار گرفت. 

 

فرایند تولید سجاده فرش مساجد

 پس از انعقاد قرارداد ، در سال ۱۳۷۵ (۱۹۶۹) با دربار كشور عمان ، ضمن تشكیل ستادی از زبده ترین كارشناسان خود نسبت به تهیه طرح های اولیه اقدام نمود و طرح و نقشه ی نهایی این فرش محرابی را به تأیید مقامات كشور عمان رسانید.

از آنجایی كه بافت چنین فرش سجاده ای مساجد به صورت یك پارچه ، ناممكن بود و با توجه به اینكه در شبستان مسجد اعظم سلطان قابوس، ۴ ستون اصلی و ۱۸ ستون ، جهت رواق ها وجود داشت، بنابراین اجرای این طرح، تجربه و تخصص خاصی را برای طراحی و بافت فرش سجاده طلب می كرد. 

بافت این فرش محرابدار  در شهر نیشابور در استان خراسان طی سه سال كار مداوم توسط ۵۰۰ نفر بافنده در دو نوبت كار روزانه با صرف ۱۲ میلیون ساعت كار و نظارت و كنترل ۳۰۰ نفر كارشناس خبره شركت صورت پذیرفت. 

طرح و نقشه ی ترنج فرش سجاده ای با الهام از طرح داخلی گنبد مسجد شیخ لطف الله تهیه شده است و در زمینه ی این فرش ، از طرح افشان شاه عباسی كه تركیبی از شاخ و برگ است توسط طراحان و نقاشان ماهر شركت با صرف ۱۵۰۰۰ نفر ساعت و استفاده از ۱۳۵۰۰ برگ نقشه رنگی انجام شده است. 

وزن پشم مصرفی در این فرش محرابی ۳۲ تن ، از بهترین پشم با توجه به استانداردهای موجود است و وزن فرش مساجد بافته شده پس از انجام عملیات پرداخت به ۲۲ تن رسیده است.

 

کارخانه: کاشان – شهرک صنعتی صباحی _ میدان شهیدان اربابی - شرکت تولید ی سجاده فرش سبحان
کانال تلگرام : @sobhancarpet
ارتباط از طریق وایبر - واتس اپ و تلگرام :
09137292938

     

امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
87
1425
2715
937882
3844
3728
941726